Kostýmy a rekvizity

Pro většinu přednášek se snažím mít dobový, nebo alespoň tématický kostým. První jsem vytvořila pro Titanic a následovala Marie Terezie. Protože k ní přibyly i Princezny z 18. století, šaty se používaly příliš často a začala jsem se bát o jejich zdraví. Proto jsem rozšířila císařovninu garderóbu o další dvě róby.

Na tuto stránku budu postupně přidávat fotografie všech svých kostýmů i rekvizit, které s sebou vozím. Můžete je použít i pro vytvoření plakátu.

Marie Terezie

První císařské šaty jsem vytvořila ze svým původních večerních, ve kterých jsem chodila mnoho let do divadla na operu. Mám je už téměř 20 let. K nim jsem udělala i třírohý klobouk a hlavně boty v barvách vnější sukně. Fotografie jsem pořídila v zámeckém parku v Lednici. Mimochodem, šaty váží asi 3 kila a klobouk 1 kg. Pod nimi mám kruhovou spodničku a polštářky na bocích.

"Velké modré" ke mně doputovaly už hotové a váží také 3 kg. Pro ně používám boční výstuže, díky kterým jsou šaty velmi lehké a dá se v nich vydržet stát i 4 hodiny. Fotografie vznikly na zámku v Úsobí.

"Malé modré" budu používat na Princeznách v 18. století pro krátké přednášky pro školy, nebo do nich můžu obléct i někoho dalšího. Vznikly úpravou původních modročerných, které vypadaly příliš smutně. Používám pod nimi jen kruhovou spodnici. Jsou ze všech nejlehčí. Fotografie jsem pořídila v Lednici.

Cesta kolem světa za 80 dní

Tuto přednášku teprve připravuji a bude to další z programů pro Noc s Andersenem. Šaty jsem náhodou objevila v Second handu v Praze a teprve pak pro ně začala hledat uplatnění. Vypadají tak trochu jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Také jsem si je nafotila v Lednici.