Noc s Andersenem

Tyto přednášky můžete využít pro Noc s Andersenem, přespání ve škole, adaptační kurzy, firemní akce a příměstské tábory. Všechny začínají večeří a trvají minimálně 4 hodiny. Protože Noc s Andersenem je jen jedna a mám obsazený její termín pro tento i příští rok, neberte na to ohled a vyberte si jiný den. Andersen nám to určitě odpustí. :-)

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Kdo by netoužil procestovat celý svět? Během této noci k tomu budete mít příležitost. S Willy Foggem a jeho přáteli i nepřáteli se vydáte na dobrodružnou výpravu, ve které Vám průvodcem bude slavný Jules Verne. Nebude to však jen o "přeskakování z vlaku na parník", jak často říkal detektiv Fix! Čeká na Vás spousta úkolů, vyprávění o zemích, kterými budeme projíždět, zajímavých událostech a o skutečných lodích a železnicích, o nichž se spisovatel dočetl v cestovním průvodci a inspirovaly ho k napsání slavného románu.

Beseda je určená pro děti nejlépe od 3. třídy a své kouzlo bude mít i pro dospělé, kteří jistě rádi zavzpomínají na oblíbený animovaný seriál. Kdo by nechtěl cestovat s panem Foggem, který mluví hlasem Viktora Preisse? :-)

Jako zajímavý bonus Vám během programu ukážu, jak se váže pravé indické sárí a zahrajeme si několik her, které vznikly v Asii. Průběh večera bude přizpůsobený prostoru Vaší knihovny, nebo školy. Ideální maximální počet cestovatelů je 24 (nejlépe dělitelný 4, ale není to nutné). Cena je 5000,- a Cestu lze uskutečnit i během dne, ne jen v noci.

PREMIÉRA TÉTO BESEDY JE PLÁNOVANÁ NA DUBEN 2024!

HARRY POTTER, ANEB TURNAJ O ŠKOLNÍ POHÁR

Ať už je Vám 11 let, nebo máte stříbro ve vlasech, dostáváte dopis, abyste se zúčastnili Turnaje o školní pohár v Bradavicích. Rychle přečtěte všechny knihy, podívejte se na filmy, naučte se jména postav, názvy bylin a kouzelné formule, zapomeňte na ochutnávání lektvaru zapomnění a přineste si všechno, co máte doma ze světa Harryho Pottera.

Sejdeme se ve Velké síni, kde nás čeká slavnostní hostina a zařazování do kolejí, a pak už se vrhneme na výuku předmětů, psaní písemek, famfrpál a vlastní výrobu rekvizit.

Během večera také navštívíme filmová studia Warner Bros., kde se natáčelo všech 8 dílů Harryho Pottera, budeme obdivovat skutečná filmová kouzla a práci maskérů, kostymérů, výtvarníků a architektů. A možná se dočkáme i vánočního plesu!

Cena tohoto programu je jednotných 6000,-.

NOČNÍ TITANIC

Prožijte na vlastní kůži noc na Titaniku a staňte se jedním z pasažérů. Čekají Vás úkoly, filmové ukázky a hlavně nejobsažnější výklad historie, na který při běžných přednáškách není čas.

Celá akce začíná v 7 hodin večer večeří (buď si účastníci přinesou jídlo, nebo pořadatel nějaké zajistí) a následuje přednáška o stavbě a vyplutí Titaniku. Během večera probíhá série velmi podrobného povídání, na které během jiných akcí není čas, seznamování s pasažéry a členy posádky a hlavně osobní prožitek noci ze 14. na 15. dubna.

Každý z účastníků má palubní lístek člověka, který se plavil na Titaniku a narodil se ve stejný den, a pod tímto jménem po celou dobu vystupuje. Vyzkouší si, jak obtížná byla cesta pasažérů 3. třídy na člunovou palubu, marně bude střílet rakety a doufat, že nějaká loď připluje na pomoc, a za doprovodu lodního orchestru zazpívá slavnou píseň Blíž k Tobě Bože můj. Nebude chybět ani nastupování do člunů a zachraňování trosečníků z vody. Velká část akce se odehrává potmě a účastníci si oblečou bezpečnostní "záchranné" vesty (reflexní).

Nejmladší účastník, který toto absolvoval (a neusnul), měl 5 let.

Cena akce s kompletní přípravou a dodáním materiálů je 5000,-. Nejlepší je pořádat ji z pátku na sobotu během roku, nebo kdykoli o letních prázdninách.

LOUPEŽ V ORIENT EXPRESSU

V roce 1887 zmizely z vlaku bedny plné zlata určeného na nákup zbraní pro válku na Blízkém východě. Ve vlaku cestuje skupina podezřelých osob a každá z nich má důvod, proč by zlato ukradla. Ale kdo to udělal a kde je zlato dnes?

Účastníky čeká detektivní pátrání, kdy sami se stanou jedním z podezřelých pasažérů, musí vyluštit celou řadu úkolů, mezi nimiž jsou osmisměrky, sudoku, křížovky, telegrafní zprávy a podobně, a jejich úkolem je připravit si závěrečnou řeč pro soudní přelíčení, aby obhájili nevinu své postavy, nebo ji usvědčili ze zločinu.

Během večera si prohlédneme skutečný Orient Express a porovnáme ho s nejhoršími železnicemi a vlaky na světě. Budu mít na sobě krinolínu z 19. století.

Tento program je určený pro děti od 1. třídy a můžu ho připravit i pro dospělé - třeba seniory. Děti ho zvládly pokaždé za 3 a půl hodiny. Protože pro tento program není nutná tma, může se uskutečnit kdykoli během dne.

Cena je jednotných 5000,-.

Jaký program chcete uskutečnit?